paykasa

Bitcoin (Detaylı)

Paykwik Kart Bayisinden Alınır

Bitcoin (Detaylı)

Nisan 7, 2019 Blog 0

Bitcoin (₿) bir elektronik şifreleme biçimi olan bir şifreleme para birimidir. Bu, aracılara ihtiyaç duymadan, eşler arası bitcoin ağı üzerinden kullanıcıdan kullanıcıdan kullanıcıya gönderilebilen merkez bankası ya da tek bir yönetici olmayan merkezi olmayan bir dijital para birimidir.

İşlemler, ağ düğümleri tarafından kriptografi ile doğrulanır ve blok zinciri adı verilen halka açık bir deftere kaydedilir. Bitcoin, Satoshi Nakamoto adını kullanan ve bilinmeyen bir kişi ya da grup tarafından icat edildi ve 2009 yılında açık kaynaklı program olarak piyasaya sürüldü.

Bitcoinler madencilik olarak bilinen bir prosedür için ödül olarak yaratılmıştır. Diğer para birimleri, ürünler ve hizmetler ile değiştirilebilirler. Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, 2017’de, çoğu bitcoin kullanan bir kripto para birimi cüzdanı kullanan 2,9 ila 5,8 milyon tekil kullanıcı olduğunu tahmin ediyor.

Bitcoin, yasadışı prosedürlerde kullanımı, yüksek elektrik tüketimi, fiyat dalgalanması, borsalardan kaçınma ve bitcoin’in ekonomik bir kabarcık olma olasılığı sebebiyle eleştirildi. Bitcoin ilaveten bir yatırım olarak kullanılmıştır, yalnız bazı düzenleyici kurumlar bitcoin ile ilgili yatırımcı uyarıları yayınlamıştır.

Bitcoin (₿) bir elektronik şifreleme biçimi olan bir şifreleme para birimidir. Bu, aracılara ihtiyaç duymadan, eşler arası bitcoin ağı üzerinden kullanıcıdan kullanıcıdan kullanıcıya gönderilebilen merkez bankası ya da tek bir yönetici olmayan merkezi olmayan bir dijital para birimidir.

Oluşturma

Etki alanı adı “bitcoin.org” 18 Ağustos 2008 tarihinde tescil edilmiştir. 31 Ekim 2008’de Satoshi Nakamoto tarafından Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi alım ve satım isimli bir makaleye bağlantı kriptografi posta listesine gönderildi. Nakamoto, bitcoin programını açık kaynaklı kod olarak uyguladı ve Ocak 2009’da yayınladı. Nakamoto’nun kimliği bilinmemektedir.

3 Ocak 2009’da, Nakamoto, genesis bloğu olarak bilinen zincirin ilk bloğunu çıkardığında bitcoin ağı kuruldu. prosedürünü basittir Bu bloğun madeni para tabanına gömülmüş olan şu metindi: “Bankalar için ikinci kurtarma prosedürünün eşiğindeki The Times 03 / Jan / 2009 Şansölyesi.” Kesirli rezervli bankacılık

İlk bitcoin prosedürünün alıcısı, 2004’te tekrar kullanmak mümkün ilk çalışma kanıtı sistemini (RPOW) yaratan cypherpunk Hal Finney’di. Finney bitcoin programını çıkış tarihinde indirdi ve 12 Ocak 2009’da Nakamoto’dan on bitcoin aldı.

Rastgele kolay Diğer erken cypherpunk destekçileri, bitcoin seleflerinin yaratıcılarıydı: b-para’nın yaratıcısı Wei Dai ve bit altınının yaratıcısı Nick Szabo. 2010 yılında, bitcoin kullanılarak bilinen ilk ticari prosedür, uygulamacı Laszlo Hanyecz, iki Papa John’un pizzasını 10.000 bitcoin için satın aldığında gerçekleşti.

Nakamoto’nun 2010 yılında kaybolmadan önce ağ alarm anahtarını ve kod deposunu Gavin Andresen’e teslim etmeden önce bir milyon bitcoin beraber çıkardığı tahmin ediliyor. Andresen daha sonra Bitcoin Vakfı’nda baş geliştirici oldu. Paykwik Andresen daha sonra denetimi merkezileştirmeye çalıştı. Bu, tartışmaların bitcoin’in gelecekteki gelişim yolu üzerinde gelişmesi için bıraktı.

Bitcoin 2011-2012

İlk “konsept kanıtı” prosedürlerinden sonra, ilk büyük bitcoin kullanıcısı Silk Road gibi karaborsalardı. Şubat ayının başından itibaren 30 ay süren İpek Yolu, yalnızca bitcoinleri ödeme olarak kabul etti ve 9.9 milyon bitcoin prosedür gördü ve aşağı yukarı 214 milyon $ değerin de oldu.

2011 yılında fiyat, bitcoin başına 0.30 dolardan başlayarak, yıllık 5.27 dolara yükseldi. Fiyat 8 Haçünkün’da 31.50 Dolara yükseldi. Bir ay içinde fiyat 11,00 dolara düştü. Bir sonraki ay 7.80 dolara, bir diğer ayda 4.77 dolara düştü.

Litecoin, erken bitcoin spin-off ya da altcoin, Ekim 2011’de ortaya çıktı. O zamandan beri çoğu altcoin oluşturuldu. böylelikle

2012 yılında, bitcoin fiyatları 5.27 $ ‘dan başlayarak, yıl boyunca 13.30 $’ a yükseldi. son derece 9 Ocak itibariyle fiyat 7.38 $ ‘a yükseldi, yalnız sonraki 16 gün içinde% 49 azalarak 3.80 $’ a düştü. Paykwik Fiyat 17 Ağustos’ta 16.41 $ ‘a yükseldi, yalnız önümüzdeki üç gün içinde% 57 azalarak 7.10 $’ a düştü. olabildiğince

Bitcoin Vakfı, bitcoin’in gelişmesini ve alımını teşvik etmek amacıyla Eylül 2012’de kurulmuştur.

Bitcoin 2013-2016

2013 yılında, fiyatlar 1 Ocak 2014 tarihine kadar 13.30 $ ‘dan 770 $’ a yükseldi.

Mart 2013’te blok zincir geçici olarak farklı kurallara sahip iki bağımsız zincire ayrılmıştır. Astropay İki blok zinciri, her biri prosedür geçmişinin kendi versiyonune sahip olan altı saat boyunca aynı anda çalıştı. Ağın çoğunluğu bitcoin programının 0.7 versiyonune indirildiğinde normal prosedür geri döndü. bu sayede Mt. Gox borsası, kısa süre önce bitcoin mevduatını durdurdu ve sonraki saatlerde aşağı yukarı 48 $ seviyesine çıkmadan önce fiyat% 23 düşerek 37 $ program imkân seviyesine düştü. engelleme ABD Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), bitcoin gibi “merkezi olmayan sanal para birimleri” için düzenleyici kurallar oluşturdu.

Bitcoin 2017-2018

2017’de 998 $ ‘dan başlayan fiyatlar 1 Ocak 2018’de 13.412.44 $’ a yükseldi. 17 Aralık 2017’de bitcoin fiyatı bütün dönemlerin en yüksek seviyesi olan 19.666 $ ‘a yükseldi.

Çin, ilk adımlar Eylül 2017’de atılan ve 1 Şubat 2018’de başlayan tam bir yasakla bitcoin ticaretini yasakladı. Astropay Bitcoin fiyatları, 5 Şubat 2018’de 9,052 dolardan 6,914 dolara geriledi. olabildiğince Renminbi’de bitcoin alım ve satım yüzdesi, Eylül 2017’deki% 90’ın üzerinde ve Haçünkün ayında% 1’in altına düşmüştür.

2018’in ilk yarısının geri kalan kısmında bitcoin fiyatı 11.480 $ ile 5.848 $ arasında değişiyordu. 1 Temmuz 2018’de bitcoin fiyatı 6.334 dolardı. çünkü şayet 1 Ocak 2019’da fiyat, 2018’de% 72 düşüş ve bütün dönemlerin en yüksek seviyesinden beri% 81 düşüşle 3.747 $ olarak gerçekleşti.

Bitcoin fiyatları, Ocak 2018’deki Coincheck’in, Haçünkün’daki Coinrail ve Bithumb’ın ve Temmuz’daki Bancor’un da dahil olduğu çoğu korsanlık ya da kripto para birimi döviz hırsızlığından olumsuz etkilendi. 2018’in ilk altı ayında, borsalardan 761 milyon dolar dşayetinde kripto para birimi çalındığı bildirildi. Yatırımcılar kripto para birimi değiş tokuşunun güvenilirğinden endişe duydukları için Coinrail ve Bancor’da diğer kripto para birimleri çalınmasına rağmen Bitcoin fiyatı etkilendi.

Ağ düğümleri prosedürleri doğrulayabilir, defterin kopyasına ekleyebilir ve daha sonra bu defter eklemelerini diğer düğümlere yayınlayabilir. Mülkiyet zincirinin bağımsız bir biçimde doğrulanabilmesi için, her bir ağ düğümü kendi blok zincirinin kopyasını saklar. aktarma işlemi Her 10 dakikada bir, blok olarak adlandırılan, blok adı verilen yeni bir kabul edilmiş prosedür grubu yaratılır, blok zincirine eklenir ve merkezi gözetim gerektirmeden çabucak bütün düğümlere yayınlanır. Bu, bitcoin programının, çift harcamayı engellemek için gerekli olan belirli bir bitcoinin ne zaman harcandığını saptamasini sağlar.

Konvansiyonel bir defter, fiili faturaların ya da senetlerin dışında kalan senetlerin aktarımlerini kaydeder, yalnız blok zinciri bitcoin’lerin prosedürlerin harcanmamış çıktıları biçiminde var olduğu söylenebilecek tek yerdir. Paykasa

Prosedürler

Bitcoin

İşlemler, Forth aynısı bir betik dili kullanılarak tanımlanır. İşlemler, bir ya da daha çok girdi ve bir ya da daha çok çıktıdan oluşur. Bir kullanıcı bitcoin gönderdiğinde, kullanıcı her adresi ve bir çıkışta o adrese gönderilen bitcoin miktarını belirler.

İkili harcamayı engellemek için, her giriş blok zincirinde daha önceden harcanmamış bir çıkışa başvurmalıdır. Çoklu girişlerin kullanımı, bir nakit prosedüründe çoklu paraların kullanılmasına karşılık gelir. İşlemlerin çok sayıda çıktısı olabileceğinden, paykasa kullanıcılar bir prosedürde çok sayıda alıcıya bitcoin gönderebilir. Nakit prosedürlerde olduğu gibi kayıtların (ödemede kullanılan paralar) toplamı, öngörülen ödemelerin toplamını geçebilir.

Böyle bir durumda, değişikliği geri ödeyene geri döndüren ek bir çıktı kullanılır.İşlem çıktılarında muhasebeleştirilmeyen herhangi bir girdi, prosedür ücreti haline gelir.